روغن اولئیک بالا چیست؟

روغن اولئیک بالا چیست؟

روغن اولئیک بالا چیست؟

روغن اولئیک بالا چیست؟ اسید اولئیک یک اسید چرب امگا 9 تک غیر اشباع است. برخی از روغن ها مانند روغن زیتون به طور طبیعی دارای اسید اولئیک بالایی هستند. روغن زیتون ها به طور طبیعی اولئیک بالا هستند. در واقع اسید اولئیک از روغن زیتون نامگذاری شده است.

تاثیرات اولئیک در سلامتی

اسید اولئیک برای سلامتی بسیار مطلوب است. اسید اولئیک در کاهش فشار خون و کلسترول بسیار تاثیر گذار است. همچنین مشخص شده است که اسید اولئیک کلسترول HDL (خوب) را افزایش می‌دهد، با التهاب و با اثرات رادیکال‌های آزاد در بدن مبارزه می‌کند.
روغن‌های اولئیک بالا نیز برای تولیدکنندگان مواد غذایی و در صنعت رستوران‌داری بسیار مطلوب هستند. اسید اولئیک در دمای اتاق پایدار است و در برابر ترشیدگی مقاومت می کند. اسید اولئیک همچنین می‌تواند گرما را بدون شکستگی تحمل کند.
در حالی که روغن زیتون به طور طبیعی دارای اولئیک بالا است، برخی از روغن های دانه هیبرید یا اصلاح ژنتیکی شده اند تا محتوای اسید اولئیک خود را تغییر دهند. این روغن ها شامل روغن های سویا، کانولا و آفتابگردان می باشد.
بیشتر بخوانید:
مصرف کنندگانی که به دنبال گنجاندن چربی های اولئیک بالا در رژیم غذایی خود هستند باید برچسب ها را به دقت مطالعه کنند. همه روغن های سویا، کانولا یا سویا دارای اولئیک بالا نیستند. مصرف کنندگان باید تصور کنند که روغنی که در از فروشگاه میخرند روغن معمولی می باشد، مگر اینکه روی بطری برچسب اولئیک بالا باشد. از طرف دیگر روغن زیتون همیشه اولئیک بالایی دارد.
پیشنهاد مانیاد به شما روغن زیتون مانیاد می باشد که دارای اولئیک بالا،تصفیه شده و بدون بو، غیر تراریخته،شفاف و بدون پالم،دارای سیب سلامت از سازمان غذا و دارو IFDA،دارنده سیسنم مدیریت کیفیت Iso 9001، دارنده سیستم ایمنی مواد غذایی Iso 22000، دارنده نشان استاندارد، دارنده نشان حلال جهانی،واحد نمونه برتر جهاد کشاورزی و دارای  ویتامین های های K,E,A,D می باشد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.