5 باور غلط در مورد روغن زیتون

5 باور غلط در مورد روغن زیتون

5 باور غلط در مورد روغن زیتون

5 باور غلط در مورد روغن زیتون :تقریبا 25 درصد از بین تمام مردمی که روغن زیتون استفاده می کنند در مورد این زیتون آگاهی دارند.

ما سعی کردیم در این مطلب به 5 باور غلطی که خیلی ها به آن اعتقاد دارند بپردازیم پس تا پایان این مطلب همراه باشید.

1- رنگ روغن زیتون به کیفیت آن بستگی دارد

رنگ روغن زیتون هیچ تاثیری بر کیفیت آن ندارد. روغن زیتون می تواند از زرد،طلایی تا سبز متغیر باشد. رنگ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که شامل شرایط رشد،جغرافیا، نوع زیتون و زمان برداشت می شود. پس نمی توان رنگ روغن زیتون را ملاک قرار داد.

2- روغن زیتون کالری کمتری نسبت به سایر روغن های زیتون دارد

یکی دیگر از باور های غلط در مورد کالری روغن زیتون است، اما تمام گریدهای روغن زیتون دارای همان تعداد کالری و محتوای چربی هستند. هنگامی که به دنبال روغنی هستید که طعم غذا را تغییر ندهد، روغن زیتون مانیاد بهترین انتخاب است.

3- مانند شراب، روغن زیتون نیز با افزایش سن بهتر می شود

گاهی شنیده می شوند که می گویند هرچقدر روغن زیتون قدیمی تر باشد بهتر است. این باور کاملا غلط است، این شراب است که هرچقدر سن بیشتری داشته باشد بهتر است نه روغن زیتون.

روغن زیتون سرشار از اسید اولئیک و ترکیبات جزئی است که آنها را بسیار پایدار می کند. با این حال، برخلاف شراب، با بالا رفتن سن روغن زیتون، عطر و طعم آن به مرور زمان از بین می رود. کاهش کیفیت با قرار گرفتن در معرض گرما، اکسیژن و نور تسریع می شود. مقاله نکات نگهداری روغن زیتون را حتما مطالعه کنید.

4- روغن زیتون فقط برای استفاده سرد یا خام است

برخلاف تصور رایج، روغن زیتون، از جمله روغن زیتون مانیاد برای همه انواع پخت و پز ایده آل است. نقطه دود روغن زیتون ما برای پخت و پز خانگی به اندازه کافی بالا است و مطالعات اخیر نشان داده است که روغن زیتون یکی از پایدارترین روغن های پخت و پز می باشد.

5- روغن زیتون مرغوب وقتی در یخچال قرار می گیرد کدر می شود

این باور را قطعا شما هم شنیده اید که روغن زیتونی که در یخچال کدر می شود یعنی روغن زیتون خوبی است،اما تقریباً همه روغن ها کدر می شوند و در نهایت در دماهای سرد جامد می شوند. هیچ تست خانگی ساده ای برای بررسی اصالت روغن زیتون وجود ندارد.

 

پس بهتر است روغن زیتونی را انتخاب کنید که خیالتان از بابت اصالت آن راحت باشد. و قطعا روغن زیتون مانیاد روغنی است که در سال های اخیر یکی از محبوب ترین روغن ها بوده و قطعا شماهم با یکبار مصرف این روغن به این موضوع پی خواهید برد.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.