روغن زیتون را به تابه داغ اضافه کنیم یا سرد

روغن زیتون را به تابه داغ اضافه کنیم یا سرد

روغن زیتون را به تابه داغ اضافه کنیم یا سرد

روغن زیتون را به تابه داغ اضافه کنیم یا سرد: بسیاری از آشپزهای بر این باورند که: روغن سرد بر روی تابه داغ، برای جلوگیری از چسبیدن. آیا این مورد برای پخت و پز با روغن زیتون صدث می کند؟

در حالی که ممکن است سطح یک تابه صاف به نظر برسد، اما در سطح میکروسکوپی، سطح آن با شکاف‌ها و شیارهای کوچک پوشیده شده است. وقتی پروتئین را به ماهیتابه اضافه می‌کنید، غذا دستخوش دگرگونی می‌شود که غذا را به سطح فلزی تابه می‌چسبد، برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید به تابه های خود روغن اضافه کنید. روغن شکاف های کوچک را پر می کند و از چسبیدن غذا به تابه جلوگیری می کند.
زمان اضافه کردن روغن به تابه به ظروف شما بستگی دارد. اگر از یک تابه نچسب با روکش تفلون استفاده می کنید، باید روغن را به تابه سرد اضافه کنید. تابه های نچسب در صورت گرم شدن می توانند بخارهای ناسالم ساطع کنند و گرما می تواند پوشش روی تابه را خراب کند. روغن به سرعت گرم می شود، بنابراین به تابه دقت کنید تا زمانی که روغن داغ است، غذا را اضافه کنید. اگر از ظروف آشپزی مانند فولاد ضد زنگ استفاده می کنید، باید روغن را به یک تابه داغ اضافه کنید. دلیل این امر این است که دمای بالای تابه ویسکوزیته روغن را کاهش می دهد و اجازه می دهد تا در شکاف ها و منافذ کوچک تابه ته نشین شود.
روغن زیتون مانیاد یک انتخاب عالی برای پخت و پز و تفت دادن است. نقطه دود روغن زیتون تقریباً برای تمام پخت و پزهای روی اجاق گاز به اندازه کافی بالا است و علاوه بر این، نقطه دود نشانگر خوبی برای پایداری روغن پخت و پز نیست. روغن زیتون را می توان با خیال راحت فراتر از نقطه دود آن گرم کرد.
روغن زیتون مانیاد یک انتخاب عالی  و مطمئن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.