مراقبت از سلامتی کودکان با روغن زیتون

مراقبت از سلامتی کودکان با روغن زیتون
مراقبت از سلامتی کودکان با روغن زیتون
با وجود گزینه های بسیار زیادی از غذا در اطراف ما، تقریبا غیرممکن است که به طور منظم آنچه را که فرزندتان در خارج از خانه می خورد، بررسی کنید. این اتفاق شما را نگران می کند، درست است؟ سلامت کودک برای هر مادری نگران کننده است و اگر چند گام ساده را رعایت کنیم، مثل داشتن عادات غذایی درست سلامت کودک شما چندان دشوار نخواهد بود! با ما همراه باشید تا این مسئله رو بررسی کنید.

استفاده از روغن سالم برای آشپز

ممکن است متوجه نباشیم، اما اغلب اوقات ممکن است مشکل روغن آشپزی ما باشد، روغنی که برای مدت طولانی از آن استفاده می‌کنیم،  می‌تواند باعث مشکلات سلامتی برای کودک ما شود. شما باید بدانید که همه انواع روغن های پخت و پز برای بدن همه مناسب نیستند و کودکان امروزی، به لطف سبک زندگی خود، به آن پانچ اضافی نیاز دارند که روغن پخت و پز معمولی نمی تواند آن را تامین کند. بنابراین بهتر است به سراغ روغن زیتون بروید و آن را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید. از تأثیری که بر رشد کودک خود می بینید شگفت زده خواهید شد!

کاهش مصرف غذاهای ناسالم

منع مصرف غذاهای ناسالم ممکن است یکی از سخت‌ترین کارهایی باشد که والدین با آن روبرو هستند، زیرا امروزه بچه‌ها فکر خودشان را دارند و به حرف‌های کسی گوش نمی‌دهند، مخصوصاً در مورد غذاهای ناسالم. پیتزا، همبرگر، غذاهای سرخ شده، چیپس، نوشیدنی های گازدار  و نودل که همه باید در وعده های متوسط ​​مصرف شوند. سعی کنید در مورد مصرف غذاهای ناسالم آنها سختگیر باشید. سعی کنید حداکثر دو بار در هفته برای مثال فقط در آخر هفته ها محدود کنید. تهدید کنید که اگر به حرف شما گوش ندهند، پول توجیبی شان را قطع خواهید کرد و یا هر تهدیدی که فکر می کنید در مورد فرزنداتان جواب می دهد.

او را با میان وعده سالم آشنا کنید

این یک افسانه است که خوردن میان وعده خسته کننده است. در سال‌های رشد کودک شما  طبیعی است که او در بین وعده‌های غذایی احساس گرسنگی کند. خوراکی های ناخواسته را با میان وعده های سالم جایگزین کنید. میوه های بیشتری را در رژیم غذایی او بگنجانید. او را تشویق کنید تا زمانی که این گرسنگی ها شروع می شود، یک سیب به جای یک بسته چیپس انتخاب کند. به جای چیپس های خارجی، چیپس های سرخ شده در خانه را به او بدهید که با استفاده از روغن زیتون سالم سرخ شده اند، که مانع سلامت و رشد او نمی شود.

از فعالیت بدنی کودکانتان اطمینان حاصل کنید

بسیاری از اوقات، نوع غذایی که می خوریم، به خصوص غذاهای ناسالم سنگین، ما را بی حال و تنبل می کند و خلق و خوی ما را برای بیرون رفتن و بازی در سبزه ها از بین می برد. این وظیفه شماست که فرزندتان را به سمت برخی فعالیت های بیرونی مانند بسکتبال، فوتبال، کریکت، بدمینتون، تنیس و غیره سوق دهید. درگیر شدن در چنین فعالیت هایی همچنین متابولیسم و ​​سرعت هضم او را افزایش می دهد و در نتیجه سلامت کودک شما را بهبود می بخشد.
مراقبت از سلامتی کودکان با روغن زیتون
مراقبت از سلامتی کودکان با روغن زیتون

 

 

زمان دیدن تلویزیون و کارتون های بی فایده را کاهش دهید

این کار چالش برانگیز بعدی پس از کنترل غذاهای ناسالم است. خوشبختانه، این روزها کانال های یادگیری فعال / هوشمند زیادی در تلویزیون موجود است. فرزندتان را تشویق کنید که به جای کارتون های بی معنی یا مزخرفات بالیوود، آن ها را تماشا کند. البته گاهی نیاز است که کارتون هم ببینند اما سعی کنید تا حد امکان آن ها را با دیدن برنامه های آموزنده سرگرم کنید.

پیوند غذا به جایزه

مرتبط کردن غذا با جایزه مهم است. هر بار که او از شما چیزی می خواهد، آن را با یک غذای سالم معامله کنید برای مثال بگویید اگر یک سیب بخورید، سپس می توانید چیپس خود را بخورید یا ساندویچ خود را تمام کنید و بعد می توانید تلویزیون تماشا کنید.

چیزهای شیرین

بسیاری از ما هوس شیرینی فرزندانمان را به عنوان شیرینی دوستی آن ها می‌دانیم و به آن توجه زیادی نمی‌کنیم. در واقع، بارها، یک وعده غذایی معمولی را با یک تکه کیک بزرگ، یک کاسه پودینگ جایگزین می کنیم و فکر می کنیم که نیازهای غذایی کودک برآورده شده است. مراقب مصرف شیرینی او باشید و آن را در حد مجاز نگه دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.