ظروف بسته بندی مناسب برای روغن ها

ظروف بسته بندی مناسب برای روغن ها

ظروف بسته بندی مناسب برای روغن ها کدامند؟

عوامل زیادی در ماندگاری روغن های خوراکی تاثیر گذار می باشند و ظرف های بسته بندی یکی از این عوامل می باشد و باید در هنگام خرید روغن به آن توجه داشته باشید. روغن ها توسط نور در جایی که اکسیژن نیز وجود داشته باشد به سرعت فاسد می شوند. یعنی اگر شما یکبار درب ظرف روغن را باز کنید و سپس آن را در محل تابش نور قرار دهید زودتر از زمان موعود خراب می شود. بسته بندی روغن های برند های مختلف هرکدام به شکلی هستند، بعضی از شرکت های روغن های خود را درون بطری ها پلاستیکی رنگی تولید می کنند که این کار موجب می شود از روغن در برابر نور تا حدی محافظت شود، اما نکته اینجاست که مصرف کننده ها بیشتر تمایل دارند که در هنگام خرید روغن آن را ببینند و از رنگ و شفافیت آن باخبر باشند و از این رو اکثر شرکت ها روغن ها را در بسته بندی های شفاف روانه بازار می کنند.

بدلیل اینکه بطری های پلاستکی بیشترین استفاده را در حال حاضر دارند، توجه به استحکام بسته بندی و اینکه بتواند اکسیژن و بخار آب را در خود نگه دارد بسیار حائز اهمیت است. بررسی ها حاکی از آن است که در بین بسته بندی های رایج روغن ها مانند بسته بندی های قوطی فلزی، بطری های پلاستیکی و  بطری های پلاستیکی زرد که حتما دیده اید، بیشترین ماندگاری روغن در ظروف پلاستکی شفاف می باشد.

ظروف بسته بندی مناسب برای روغن ها کدامند؟ در ادامه بیشتر به این سوال میپردازیم

عناصری که روی فاسد شدن روغن‌های خوراکی تاثیر می‌گذارند

 

روغن ها در ایران و تمام جهان جز لاینفک آشپزخانه و آشپزی هستند. از این رو تمام شرکت ها و برند های تولید روغن خوارکی در تلاش هستند که روغن های تولید کنند که تمام ارزش غذایی و مواد مغذی در آن ها حفظ شده باشد، اما این پایان ماجرا نیست، بسته بندی روغن یکی از نکات بسیار مهم هم برای تولیدکنندگان روغن و هم برای مصرف کنندگان می باشد. بسته بندی روغن های خوراکی باید به گونه ای باشد که مدت زمان نگه داری را افزایش دهد و کیفیت روغن زا تا روز انقضا آن حفظ نماید. اگر یادتان باشد زمانی شفاف بودن و غیر شفاف بودن بسته بندی های روغن یک آپشن برای روغن ها به حساب می آمد و در تیزر های تبلیغاتی به آن اشاره می شد. اما بحث و رسانه ای شدن این مسئله بیشتر برای دیده شدن روغن توسط مشتری بود. با این ها عوامل مهم در ماندگاری روغن را برایتان ذکر و تشریح می کنیم، که با توجه به نکات گفته شده بتوانید عمر روغن های خود را افزایش دهید.

1- گرما

گرما از عواملی می باشد که باعث سرعت بخشیدن به واکنش های شیمیایی می شود و این دقیقا نکته ای می باشد که می تواند در فساد سریع روغن خوراکی شما نقش داشته باشد. همچنین تابش نور به صورت مستقیم می تواند خاصیت های روغن را عوض کند و سرعت اکسیداسیون آن را بالا ببرد. از این رو همیشه توصیه شده که روغن را در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور نگاه دارید..

2- اکسیژن

وجود اسید های چرب آزاد روغن های خوراکی عاملی است که باعث سهولت واکنش با اکسیژن شود و در نهایت فاسد شدن روغن های گیاهی را پی دارد. بنابریان سعی کنید در حد امکان از قرار دادن روغن در مجاورت با اکسیژن بپرهیزید. توصیه ما این است که درب روغن را بلافاصبه بعد از اتمام کار به خوبی سفت کنید تا مانع ورود هوا به بطری شود. اگر چندبار می خواهید از یک روغن در یک بازه زمانی 5 دقیقه ای هم استفاده کنید هربار درب بطری را سفت ببندید.

3- نور

نور عامل دیگر سرعت بخشیدن به اکسداسیون اسیدهای چرب می باشد و قرار گیری روغن در مجاورت با نور باعث فساد سریع آن می شود. هم چنین نور موجب از بین رفتن آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، امگا3، 6 و 9 موجود در روغن و در کل تمام مواد مغذی روغن شود و توصیه می کنیم روغن را در جای تاریک نگه داری نمایید.

 


حتما بخوانید:

آموزش خرید روغن زیتون
با روغن زیتون کهنه چه کنیم؟

 

چه ظروفی برای نگهداری روغن مایع مناسب هستند؟

جهت جلوگیری از فاسد شدن روغن های خوراکی بهتر است ظروفی برای بسته بندی انتخاب شود که عایق نور، گرما و اکسیژن باشد. معمولا شرکت ها به این نکات توجه می کنند. شرکت مانیاد اولیت اصلی خود را سلامت مشتریان و مصرف کنندگان می داند و از این رو سعی در استفاده از بهترین و با کیفیت ترین بطری ها با بسته بندی مناسب می کند. ظرف های مانیاد دارای درب های بسیار مناسب می باشد که با بستن به طور کامل جلو ورود هوا به بطری گرفته می شود. اما از آن جا که سلیقه مصرف کنندگان با بطری ها ی شفاف است و اکثر مردم آگاهی نگهداری روغن را دارند، روغن های را در بطری های شفاف بسته بندی می کنیم.

 

از کجا بفهمیم روغن فاسد شده؟

معمولا روغن های تصفیه شده که بدون بو هستند، در هنگام فاسد شدن بوی ترشیدگی می دهند و می توانید از بو به راحتی به فاسد بودن آن پی ببرید. اما روغن های با بو مانند روغن زیتون های تصفیه نشده، روغن نارگیل و … تشخیص فاسد شدن کمی سخت است. در ابتدا سعی کنید به تاریح انقضا آن ها توجه کنید.

بو

با بو کردن این روغن ها نیز میتوان تشخیص داد که ایا این روغن فاسد شده است یا خیر، اما همه نمی توانند با بو کردن تشخیص دهند و نیاز به تخصص دارد و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند می توانند تشخیص دهند.

اما سعی کنید همیشه روغنی که تازه خریداری کرده اید را بو کنید و بو آن را به حافظه بسپارید و در صورت هرگونه تغییر در بوی اولیه می توانید متوجه فساد آن روغن شوید.

تست مزه

شما از طریق مزه کردن روغن می توانید به فاسد بودن آن چی ببرید. کافی است مقداری روغن را مزه کنید، اگر روغن مزه عجیب، ترش و تلخی داشت ممکن است فاسد شده باشد. روغن های زیتون زمانی که فاسد می شوند طعم بسیار تندی دارند و زبون را می سوزاند.

 

ظروف بسته بندی مناسب برای روغن ها
ظروف بسته بندی مناسب برای روغن ها

آیا استفاده از روغن کهنه و فاسد ضرر دارد؟

استفاده از روغن های فاسد می تواند ویتامین ها بدن را کاهش دهد و هم چنین مشکلات گوارشی برای فرد به وجود آورد.

همان طور که گفتیم روش هایی برای تشخیص فاسد بودن روغن زیتون وجود دارد اما بهترین کار دیدن تاریخ انقضا روغن است و در صورت گذشتن آن حتی اگر سالم هم باشد بهتر است ریسک نکنید و از آن استفاده ننمایید.

 سخن نهایی

در این مقاله سعی کردیم تفاوت بسته بندی روغن ها و دلایل استفاده آن ها را شرح دهیم. همینطور نکاتی در مورد نگه داری روغن را خاطر نشان کردیم. اگر سوالی در مورد نحوه نگهداری و یا بطری های روغن دارید که در این مقاله به پاسخ آن نرسیدید می توانید در قسمت نظرات مطرح نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.