درمان کاندیدیازیس با روغن زیتون

درمان کاندیدیازیس با روغن زیتون

درمان برفک دهان با روغن زیتون

درمان کاندیدیازیس با روغن زیتون

روغن زیتون به دلیل وجود پلی فنول های قوی در میوه زیتون به عنوان یکی از 10 غذای برتر برای کمک به مبارزه با کاندیدا، یک عفونت قارچی شایع نام برده شده است.
کاندیدیازیس یا برفک نوعی عفونت قارچی است که توسط قارچ کاندیدا (گونه‌ای مخمر) به نام کاندیداآلبیکانس ایجاد می‌شود. این قارچ گاهی به شکل غیربیماریزا در دهان، واژن، کشاله ران و زیربغل و دیگر مناطق مرطوب پوست وجود دارد.
اما زمانی که محیط مناسب باشد، مخمر می تواند تکثیر شود و خارج از کنترل رشد کند. عفونت ناشی از این قارچ کاندیدیازیس نامیده می شود.
به گفته healthcentral.com، روغن زیتون، روغن آووکادو، روغن کتان و روغن پامچال مملو از پلی فنول‌ها هستند، آنتی اکسیدان‌های قدرتمندی که می‌توانند به از بین بردن کاندیدا اضافی کمک کنند. علاوه بر این، روغن زیتون حاوی ماده شیمیایی گیاهی اولئوروپئین است که دارای خواص ضد قارچی است و سیستم ایمنی سالم را تحریک می کند. سایر غذاهای موثر در لیست Health Central برای مبارزه با کاندیدا عبارتند از:
  • جلبک دریایی
  • روغن نارگیل
  • آب لیمو
  • سرکه سیب
  • میخک ها
  • روتاباگا
  • دارچین
  • ماهی سالمون

روغن زیتون و اولئوروپئین

کاندیدا نوعی مخمر است که به طور طبیعی در روده وجود دارد و در حالی که معمولاً توسط فلور سالم روده در تعادل نگه داشته می شود، برخی از عوامل سبک زندگی می توانند باعث رشد بیش از حد آن شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، کاندیدا می تواند منجر به مشکلات گوارشی، مشکلات پوستی و خستگی شود. نشان داده شده است که روغن زیتون به دلایل مختلف به مبارزه با رشد بیش از حد کاندیدا کمک می کند. اول اینکه روغن زیتون حاوی ترکیبی به نام اولئوپروپئین است که خاصیت ضد قارچی دارد. دوم، روغن زیتون به بازیابی تعادل طبیعی فلور روده کمک می کند. در نهایت چربی های سالمی را برای بدن فراهم می کند که به حمایت از سیستم ایمنی سالم کمک می کند و در نتیجه، روغن زیتون می تواند ابزار موثری در مبارزه با رشد بیش از حد کاندیدا باشد.
درمان کاندیدیازیس با روغن زیتون
درمان کاندیدیازیس با روغن زیتون
در اینجا هم میخواهیم کمی در کورد برگ زیتون صحبت کنیم.
عصاره برگ زیتون از برگ های سبز تیره زیتون مشتق شده و حاوی یک ماده فعال به نام اولئوروپئین است. تحقیقات علمی نشان داده است که اولئوروپین دارای مجموعه ای باورنکردنی از خواص سلامتی است، از جمله ضد میکروبی، ضد قارچی، آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد آتروژنیک و ضد ویروسی. اکنون شواهد جدید نشان می دهد که عصاره برگ زیتون قدرت کشتن کاندیدا آلبیکنس و جلوگیری از رشد بیش از حد آن در آینده را دارد.
عصاره برگ زیتون علاوه بر اینکه یک ضد قارچ طبیعی و موثر است، خواص ضد انگلی نیز دارد. همچنین مشخص شده است که عصاره حاوی تقریبا دو برابر ظرفیت آنتی اکسیدانی چای سبز، ویتامین C و E و عصاره هسته انگور است.
طبق یک مطالعه در سال 2015، عصاره تازه برگ زیتون توانست به طور موثری فعالیت ضد قارچی را در برابر مخمر کاندیدا نشان دهد. به نظر می رسد که مخمر کاندیدا به عصاره برگ زیتون حساس است، که نشان دهنده اثربخشی آن به عنوان درمان و پیشگیری از علائم کاندیدا مانند برفک دهان است.
هم چنین مطالعه مشابهی در سال 2016 نشان داد که اولئوروپئین دارای فعالیت ضد قارچی قدرتمندی در برابر کاندیدا آلبیکنس است و محققان خاطرنشان کردند که به نظر می رسد اولئوروپئین عوامل مختلفی را هدف قرار می دهد که عفونت قارچی برای زنده ماندن به آن نیاز دارد. همچنین مشخص شد که اولئوروپئین می تواند از رشد کاندیدا جلوگیری کند.
با توجه به توضیحات بالا روغن زیتون یک ماده ی بسیار موثر برای این بیماری است و شما می توانید به راحتی این روغن را با کلیک بر روی عکس زیر خریداری نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.پ
روغن زیتون
روغن زیتون

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.