7 تغییر کوچکی که می توانید برای زندگی سالم ایجاد کنید

7 تغییر کوچکی که می توانید برای زندگی سالم ایجاد کنید

7 تغییر کوچکی که می توانید برای زندگی سالم ایجاد کنید
با توجه به سبک زندگی شلوغ، فشار کاری، مسئولیت‌ها و غیره، فکر می‌کنید واقعا چقدر سالم هستیم؟ این تغییرات بسیار جزئی را در سبک زندگی روزمره خود ایجاد کنید و متوجه شوید که احساس سلامتی بیشتری می کنید و همیشه انرژی دارید!

1- صبح زود بیدار شوید

۴۵ دقیقه زودتر از زمان معمول خود بیدار شوید. بسیاری از ما با صبح‌های عجله‌ای روبرو هستیم و واقعاً شما را شگفت‌زده می‌کند که این 3ربع ساعت اضافی چه کاری می‌تواند انجام دهد. حتی اگر این 45 دقیقه را تنها بگذرانید و از فنجان صبحگاهی خود در آرامش لذت ببرید، متوجه خواهید شد که در طول روز انرژی بیشتری دارید، فقط به این دلیل که ذهن شما زمان داشت تا از حالت “خواب” به “بیداری” به “فعال” تغییر کند.

2- آب بنوشید

این یکی نمی تواند به اندازه کافی تاکید شود. همیشه هیدراته بمانید خیلی وقت‌ها، وقتی فکر می‌کنید گرسنه هستیدولی ممکن است بدنتان واقعاً فقط به آب نیاز داشته باشد. و این فقط در مورد تشنگی نیست؛ هیدراته ماندن سطح انرژی شما را همیشه بالا نگه می دارد و حتی هضم سریع تر و آسان تر را تضمین می کند.

3- میان وعده سالم بخورید

خیلی از ما تمایل داریم در طول روز کمتر غذا بخوریم و سپس در طول شام پرخوری کنیم. برای جلوگیری از این امر، تنقلات سالم همراه خود داشته باشید. یک میوه، گرانولا، بادام زمینی و آب. اگر هر چند ساعت یکبار مقدار کمی چیزی مصرف کنید، احساس گرسنگی یا کمبود انرژی در زمان شام نخواهید داشت. این نه تنها به شما آزادی غذا خوردن را می دهد، بلکه در نهایت شام متعادل تری می خورید و آن هوس های جنون آمیز نیمه شب را نیز نادیده می گیرید.

4- صبحانه پادشاه

احتمالاً این یکی را بارها و بارها خوانده‌اید، اما اینجا نیاز است، یک بار دیگر بخوانید: یک صبحانه سنگین و سالم بخورید. بدن شما تمام روز فرصت دارد تا آن را بسوزاند و به انرژی نیاز دارید. علاوه بر این، یک صبحانه سنگین به این معنی است که وقتی زمان ناهار است احساس هجوم نمی‌کنید و این آزادی را خواهید داشت که بدون نگرانی در مورد کالری، چیزهای سالم بخورید.

 

7 تغییر کوچکی که می توانید برای زندگی سالم ایجاد کنید

 

5- روغن زیتون مصرف کنید

انبوه فواید سلامتی و زیبایی روغن زیتون خیره کننده است! از بیماری ها جلوگیری می کند، به سطح کلسترول کمک می کند، سیستم بدنی شما را تمیز می کند، قلب شما را سالم نگه می دارد و خیلی چیزهای دیگر! این یکی از سالم ترین چربی هایی است که بدن شما می تواند مصرف کند. وعده های غذایی خود را در روغن زیتون بپزید، آن را به سالاد خود اضافه کنید و در عرض چند روز متوجه تفاوت شوید!

7 تغییر کوچکی که می توانید برای زندگی سالم ایجاد کنید
7 تغییر کوچکی که می توانید برای زندگی سالم ایجاد کنید

6- ورزش کنید

نیازی به باشگاه و تجهیزات سنگین نیست. فقط کمی تمرین بدنی کافی است. از پله ها بالا بروید، به سمت خواربارفروشی بروید و هر چند ساعت یک بار وقتی پشت میزتان هستید، حرکت کنید. در نهایت احساس تندرستی و انرژی بیشتری خواهید داشت!  وقتی در حال مکالمه هستید قدم بزنید.

7- زودتر بخواب

حداکثر تا ساعت 10 شب به رختخواب بروید. این به طور کامل روزهای شما را تغییر خواهد داد. با احساس شادابی و استراحت خوب از خواب بیدار خواهید شد و زمانی که بدن شما زمان چرت زدن مورد نیاز خود را بدست آورد، همه چیز آسان تر به نظر می رسد. هم چنین بهترین زمان ترشح هورمون های خوب بدن ساعت 10 الی 3 شب می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.