5 سوال متداول در مورد روغن زیتون

5 سوال متداول در مورد روغن زیتون
5 سوال متداول در مورد روغن زیتون !!!
روغن زیتون همیشه به عنوان یک روغن سالم در آشپزی مورد توجه قرار گرفته است. در اینجا ما متداول‌ترین سؤالات در مورد روغن زیتون را گردآوری کرده‌ایم از جمله سؤالاتی در مورد اینکه روغن زیتون چقدر سالم است، چگونه به کاهش خطرات سلامتی کمک می‌کند و اینکه آیا روغن زیتون مقرون به صرفه است یا خیر. پس تا آخر این مقاله با ما باشید.

1. چرا باید روغن زیتون را برای پخت و پز انتخاب کنم؟

وقتی صحبت از روغن پخت و پز می شود، برخی از آنها به دلیل مزایای سلامتی که ارائه می دهند، بهتر از بقیه هستند. سالم ترین روغن ها آنهایی هستند که سرشار از چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع هستند. روغن زیتون این معیار را برآورده می کند.پ

2. چگونه از روغن زیتون برای تهیه غذا استفاده کنم؟

روغن زیتون مانیاد یک روغن تصفیه شده می باشد که فاقد بو و طعم است و شما با هر ذائقه ای می توانید از آن استفاده کنید. این روغن از روش پرس سرد استخراج می شود و به همین دلیل تمامی ارزش غذایی آن حفظ می شود. شما می توانید از این روغن برای پخت و پز، سالاد و حتی سرخ کردن نیز استفاده نمایید( بجز استفاده در سرخ کن). این بدین معنی است که یک روغن سالم همه کاره می تواند تمام نیاز شما برای یک روغن را برآورده سازد.
5 سوال متداول در مورد روغن زیتون
5 سوال متداول در مورد روغن زیتون

 

 

3. آیا روغن زیتون واقعا برای قلب شما مفید است؟

روغن زیتون به طور طبیعی سرشار از چربی های مفید است، چربی های تک غیر اشباع و چند غیر اشباع. هنگامی که به جای چربی های اشباع و ترانس از چربی های خوب و غیر اشباع استفاده می شود، به کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند. همچنین، به عنوان کاهش اثرات پروترومبوتیک غذاهای چرب کاهش فشار خون و جلوگیری از انعقاد بیش از حد شناخته شده است. هم چنین شما می توانید مقاله کامل با روغن زیتون مراقب قلب خود باشید را مطالعه کنید.

4. آیا روغن زیتون مواد مغذی موجود در غذا را هنگام پخت و پزحفظ می کند؟

وقتی صحبت از گرما به میان می آید، فقط برخی از روغن های پخت و پز می توانند آن را تحمل کنند. نقطه دود روغن دمایی است که در آن شروع به دود شدن و تجزیه می کند. وقتی روغن پخت و پز شروع به گرم شدن می کند، ممکن است مقداری از ارزش غذایی خود را از دست بدهد. روغن زیتون مانیاد با نقطه دود بالا و پایداری بسیار زیادی که دارد برای سرخ کردن غیر عمیق / پخت و پز با حرارت بالا مناسب است و در عین حال به حفظ مواد مغذی در غذا کمک می کند.

5. آیا روغن زیتون خیلی گران است؟

برخی از مصرف کنندگان بر این باورند که انتخاب روغن زیتون برای پخت و پز روزانه امری پرهزینه است. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد اما شما با یکبار مصرف روغن زیتون مانیاد متوجه خواهید شد که این روغن به صرفه ترین روغنی است که می توانید استفاده کنید، زیرا روغن زیتون مانیاد کم ترین میزان جذب را دارد و بعد از پخت و پز و سرخ کردن تقریبا 70 درصد آن در ماهیتابه باقی مانده و قابل استفاده در دفعات بعد است. علاوه بر این این خاصیت کم جذب بودن باعث می شود بعد از خوردن غذاهایی که با روغن زیتون تهیه می شود به هیچ وجه احساس سنگینی نکنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.