5 راهکار حل مشکلات گوارشی

5 راهکار حل مشکلات گوارشی

5 راهکار حل مشکلات گوارشی:
با توجه به سبک زندگی پرمشغله ای که امروزه اکثر ما در آن زندگی می کنیم، اغلب از مشکلات گوارشی رنج می بریم. ممکن است ناگهان با مشکلات گوارشی مواجه شده باشیم یا برای مدت طولانی قربانی آنها باشیم، در هر صورت، این ما هستیم که در نهایت رنج می بریم. در اینجا چند گام ساده وجود دارد که اگر آنها را سنجیده انجام دهیم، می تواند ما را از شر مشکلات گوارشی ما برای همیشه خلاص کند.

5 راهکار حل مشکلات گوارشی

 

1- از رژیم غذایی با فیبر بالا استفاده کنید

ما باید برای خوردن غذاهایی که دارای فیبر بالایی هستند، تلاش کنیم، مانند لوبیا، غلات کامل و غذاهای کامل، نخود، حبوبات، میوه های خشک، جو دوسر و میوه ها و سبزیجات تازه. هنگامی که شروع به گنجاندن مقدار مناسبی از غذاهای با فیبر بالا در رژیم غذایی خود می کنید، به طور خودکار بهبودی در سیستم گوارش خود خواهید دید.
دلیل محکمی وجود دارد که چرا اینها به عنوان “عادات بد” در نظر گرفته می شوند. مصرف الکل همراه با غذا و سیگار کشیدن بعد از غذا باعث خرابی سیستم گوارشی ما می شود و در ازای آن یکسری عوارض پزشکی به ما می دهد. بنابراین بهتر است برای کمک به بهبود سیستم گوارش خود، نوشیدن الکل و سیگار را به شدت ترک کنید یا حداقل کاهش دهید.

2- به موقع غذا بخورید

با توجه به سبک زندگی کاری پرمشغله ای که امروزه اکثر ما دنبال می کنیم، اغلب تمایل داریم زمان بندی مناسب «ناهار» و «صبحانه» را از دست بدهیم. غذا خوردن در بین ساعات کاری یا خوردن وعده های غذایی سنگین در ساعات عجیب و غریب بر سیستم گوارش ما تأثیر بدی می گذارد. بنابراین باید اطمینان حاصل کنیم که وعده های غذایی خود را به موقع می خوریم، چه در خانه و چه در محل کار.

3- آب فراوان مصرف کنید

یک اثر بد ماندن در تهویه مطبوع در تمام طول روز این است که سطح مصرف آب ما پایین می آید. از آنجایی که ما واقعاً در بیرون رفتن در زیر نور خورشید عرق نمی کنیم، خیلی احساس تشنگی نمی کنیم و کمتر از آنچه بدنمان می خواهد آب می نوشیم. یک بطری آب در محل کار خود داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که حداقل دو بار در روز آن را دوباره پر کنید تا مطمئن شوید که آب کافی برای عملکرد صحیح سیستم گوارش خود می نوشید.

4- ورزش روزانه

نه، ما از شما نمی خواهیم که فوراً به باشگاه بروید، اگرچه انجام این کار در درازمدت خوب خواهد بود، اما فرد باید نوعی ورزش را در زندگی روزمره خود بگنجاند. می توانید پیاده روی صبح یا عصر را انتخاب کنید، یا به سادگی به مدت 15 دقیقه روی تردمیل بدوید، طناب بزنید، از پله ها در محل کار یا خانه بالا بروید  انجام هر یک از این تمرینات ساده به بهبود هضم و مشکلات گوارشی شما کمک می کند.

5- پخت و پز با روغن زیتون

آخرین اما نه کم‌اهمیت ترین گزینه پخت و پز و غذایی است که مصرف می کنید، مشکلات جدی یا منظم گوارشی نیز می‌تواند ناشی از استفاده نادرست روغن پخت و پز باشد. روغن آشپزی شما هر چه هست، بهتر است آن را کنار بگذارید رو روغن زیتون مانیاد را جایگزین کنید و مطمئن باشید به بهبود سلامت شما کمک می کند، زیرا روغن زیتون نه تنها قابل پخش تر است، بلکه کمترین میزان جذب را توسط غذاهای پخته شده دارد. همه این ویژگی ها باعث می شود روغن هضم آسانی داشته باشد و وقتی پایه آشپزی شما شود، خوردن غذای مورد علاقه شما تبدیل به لذت می شود نه درد!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.