چرا روغن زیتون بهترین انتخاب است؟

چرا روغن زیتون بهترین انتخاب است؟

چرا روغن زیتون بهترین انتخاب است؟

چرا روغن زیتون بهترین انتخاب است؟ هنگام تهیه فهرست غذاهای سالم، مطمئن شوید که روغن پخت و پز را نادیده نگرفته اید، زیرا مطالعات تحقیقاتی نشان می‌دهد که روغن زیتون می‌تواند به بهبود محتوای غذایی هر آنچه در آن می‌پزید کمک کند.

مشاهده شده است که اکثر مردم در حالی که ترجیحات خود را برای روغن پخت و پز تنظیم می کنند، خود را بین انتخاب روغن سالم و روغن خوشمزه می بینند. روغن زیتون نیز پاسخی به چنین سردرگمی است.
انواع مختلف روغن زیتون که به صورت تجاری در دسترس هستند، از جمله روغن بکر و فوق بکر و روغن زیتون تصفیه شده تضمین می کنند که می توانید با انتخاب هرکدام از طعم و مزه لذت ببرید و در عین حال سلامتی خود را حفظ کنید. این گونه ها بر حسب نیاز می توانند برای پخت، پخش کردن، سس و سرخ کردن مواد غذایی استفاده شوند. برای مثال افرادی که از طعم روغن زیتون فوق بکر برای غذا خوششان نمی آید و طعمی که به غذا می دهد برایشان خوشایند نیست می توانند از روغن زیتون تصفیه شده مانیاد که بی بو و مزه است استفاده کنند و خیالشان را از بابت انتخاب یک روغن سالم راحت کنند.
و برای اینکه بدانید چگونه پختن غذا با استفاده از روغن زیتون می تواند به شما کمک کند سالم بمانید، فواید روغن زیتون را که آن را به یک غذای فوق العاده تبدیل می کند، بررسی کنید:

100% طبیعی

روغن زیتون مانیاد به عنوان تنها چربی خوراکی که می تواند به عنوان یک محصول میوه بدون مواد نگهدارنده و افزودنی مصرف شود، دارای خواص طبیعی موجودات زیست فعالی است که به آنها اسید اولئیک می گویند. اسید اولئیک دارای اثرات مفیدی بر سرطان، خودایمنی، بهبود زخم و بیماری های التهابی است.

اثر محافظتی در برابر بیماری های قلبی عروقی

استفاده از روغن زیتون در پخت و پز برای کاهش خطر چاقی و بیماری های قلبی شناخته شده است.
به گفته محققان، مصرف روغن زیتون، ممکن است به کاهش خطرات بیماری های قلبی عروقی (CVD) و مرگ و میر در افرادی که در معرض خطر بالای بیماری های قلبی عروقی هستند، کمک کند. یکی از اجزای مهم رژیم غذایی مدیترانه ای، فواید روغن زیتون برای سلامتی در برابر دیابت، یک بیماری همراه با بیماری های قلبی عروقی، به محتوای غنی چربی های تک غیراشباع (MUFA) نسبت داده می شود.

به شما کمک می کند جوان بمانید

روغن زیتون غنی از پلی فنول ها است که خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با افزایش سن را کاهش می دهد و امید به زندگی طولانی تری را تضمین می کند.
اسید اولئیک 85 درصد MUFA در روغن زیتون را تشکیل می دهد که به مزایای مربوط به افزایش سن نیز کمک می کند. علاوه بر این، روغن زیتون همچنین خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا وابسته به سن را کاهش می دهد،( یک بیماری شایع چشمی و علت اصلی از دست دادن بینایی در افراد 50 ساله و بالاتر. )

از کبد شما مراقبت می کند

زیتون برای حفظ سلامت کبد شما شناخته شده است. مطالعات نشان می دهد که بهبود قابل توجهی در شرایط کبد از جمله کبد چرب در افرادی که روغن زیتون مصرف می کنند، در حالی که اثرات مفیدی بر روی اندازه گیری مقاومت به انسولین، طول کبد و چربی ها نشان می دهد.
روغن زیتون یک غذای فوق العاده است. در این مورد شکی نیست. و برای بهره مندی از مزایای آن، می توانید از آن برای پخت و پز استفاده نمایید.. با انواع مختلف موجود در بازار، اکنون می توانید از آن برای پختن هر چیزی از پوری گرفته تا پاستا استفاده کنید.

روغن پیشنهادی برای همه آماده سازی ها

شما می توانید هر غذایی را با روغن زیتون مانیاد آماده سازی و مرینت کنید. علاوه بر این روغن زیتون مانیاد دارای نقطه دود و پایداری بالایی است که به شما این امکان را می دهد علاوه بر پخت و پز و سالاد از آن برای سرخ کردن هم استفاده کنید. شما می توانید هر چیزی را با روغن مانیاد سرخ کنید از سیب زمینی گرفته تا مرغ البته فقط در ماهیتابه. برای سرخ کردن در سرخ کن نیز می توانید از روغن سرخ کردنی مانیاد استفاده نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.