فواید روغن زیتون برای مژه ها

فواید روغن زیتون برای مژه ها

فواید روغن زیتون برای مژه ها
روغن زیتون به دلیل خواص مغذی و مزایای بی نهایت سلامتی اش شناخته شده است. روغن زیتون از فشرده کردن میوه زیتون به دست می آید. اعتقاد بر این است که روغن زیتون به کاهش سرعت پیشرفت برخی سرطان ها و حتی بیماری های قلبی کمک می کند. سرشار از کلروفیل، کاروتنوئیدها و ویتامین های E و K است که به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار موثر است. زنان مدیترانه ای قرن هاست که از این روغن استفاده می کنند. یکی از روش هایی که آنها ترجیح می دادند از آن استفاده کنند این بود که موهای خود را براق و درخشان تر کنند. خوشبختانه این مزیت موهای کوتاه تری مانند مژه های شما را نیز پوشش می دهد.

مژه های بلند و تیره چشم ها را زیبا می کند. مژه های جذاب قطعا چیزی است که بیشتر خانم ها آرزوی آن را دارند. اما، همه ما آن مژه های عالی را نداریم! خانم هایی که مژه های طبیعی جذابی ندارند، معمولا به سراغ گزینه های آرایشی می روند. این گزینه ها مژه ها را پرپشت تر، تیره تر، بلندتر و جذاب تر نشان می دهند. اما داشتن مژه های طبیعی همیشه بیشترین تعارف را به همراه دارد.

فواید روغن زیتون برای مژه ها

  • روغن زیتون منبع طبیعی ویتامین ها و مواد مغذی است که همگی برای رشد درخشان مو مفید هستند. با استفاده مداوم از روغن زیتون، مژه های شما به خوبی تغذیه می شوند.
  • روغن زیتون از نظر کیفیت و استحکام تارها باعث تحریک رشد مو می شود. موها را ابریشمی تر می کند. فواید آن روی مژه های چشم نیز موثر است.

نحوه استفاده از روغن زیتون برای مژه ها

ساده ترین راه برای مالیدن روغن زیتون به مژه ها این است که فقط یک برس ریمل تمیز بردارید و آن را داخل روغن آغشته کنید و مانند ریملتان روی مژه هایتان بمالید.
گزینه دیگر این است که از  گوش پاک استفاده کنید، یک نوک آن را در روغن فرو کنید و از انتهای اشباع شده استفاده کنید تا روغن را روی مژه ها و پایه پلک هایتان بمالید. اگر گوش اک کن ها روغن زیادی گرفتند، فقط با انگشتان تمیز خود روغن را به آرامی فشار دهید. شما نمی خواهید روغن زیادی وارد چشمانتان شود.
راه دیگر این است که پنبه را در روغن آغشته کنید و سپس آن را روی چشمان خود بکشید.
برای نتیجه بهتر همچنین به یاد داشته باشید که روغن را بعد از حدود 5 دقیقه ماندن روی مژه ها بشویید.
نکته
همچنین اطمینان حاصل کنید که هر گونه روغن را در صبح پاک کنید. روغن‌های اطراف چشم می‌توانند باعث ایجاد مشکلی مانند پف و سیاهی دور چشم شوند. بنابراین به یاد داشته باشید که روغن را بشویید.
روغن زیتون مواد مغذی مورد نیاز مژه ها را فراهم می کند و به رشد آنها تا رسیدن به طول ایده آل کمک می کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از روغن زیتون برای مژه‌های کوتاه این است که پوست اطراف چشم را آبرسانی می‌کند و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. مژه های چشم به طور طبیعی می ریزند و اگر آن ها را تقویت کنید با روغن زیتون، مژه ها می توانند مدت طولانی تری روی آن باقی بمانند و به طور طبیعی رشد کنند. بنابراین با مزایای غنی از رطوبت، مژه‌ها را سالم‌تر می‌کند و از شکستگی زودهنگام جلوگیری می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.