سلامت محیط زیست با مصرف روغن زیتون

سلامت محیط زیست با مصرف روغن زیتون
سلامت محیط زیست با مصرف روغن زیتون چه ارتباطی دارد؟
در حالی که سلامت و رفاه شخصی ما همیشه در بالاترین اولویت قرار دارد و ما اقدامات احتیاطی را برای حفظ سلامتی خود انجام می دهیم، محیطی که در آن زندگی می کنیم تأثیر مستقیمی بر سلامت هر فرد دارد. بسیار مهم است که محیط زیست را حفظ کنیم و تا آنجا که می توانیم تلاش کنیم تا سیاره ما و منابع آن مورد سوء استفاده قرار نگیرند. ما دائماً به منابع ارائه شده توسط طبیعت نیاز داریم و اطمینان از اینکه این منابع را تخلیه نمی کنیم بسیار مهم است. در دنیایی که ما بی وقفه در حال مصرف هستیم و مطالبات ما پیوسته در حال افزایش است، این گاهی اوقات می تواند یک مبارزه باشد. ممکن است نتوان به طور کلی مصرف را متوقف کرد و طبیعی است که ما به محیط زیست خود وابسته باشیم، کاری که می توانیم برای حفظ این منابع انجام دهیم این است که در حین مصرف به راه هایی فکر کنیم که به منابع مان اضافه کنیم.

سلامت محیط زیست با مصرف روغن زیتون

ثابت شده است که روغن زیتون برای ما بسیار مفید است، اما تولید زیتون و روغن آن با دنیای اطراف ما چه می کند. خبر خوب این است که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تولید روغن زیتون برای اکوسیستم مطلوب است و بسیار بیشتر از آن چیزی که نیاز دارد، پس می‌دهد. تحقیقات شواهدی را نشان می‌دهد که وقتی فرآیندهای کشاورزی صحیح اتخاذ می‌شوند، اثر جذب کربن از مزارع زیتون در زیست توده و خاک بسیار بیشتر از گازهای گلخانه‌ای است که از تولید یک لیتر روغن زیتون منتشر می‌کند.
این بدان معناست که حفاظت از این محصول، تقاضا و مصرف روغن آن یک امتیاز مثبت برای کره زمین است و بنابراین، وجود آن را به پشتوانه ای در مبارزه با تغییرات آب و هوایی تبدیل می کند. روغن زیتون برای بدن و محیط زیست شما مفید است و آن را به یک فاکتور مفید تبدیل می کند!
هنگامی که روغن زیتون استخراج می شود، خمیری به نام آلپئوروجو یا ضایعات آسیاب زیتون تولید می شود. این یک زباله جامد است که منبع بسیار خوبی از پلی فنول ها است. پلی فنول ها دارای ویژگی های ضد میکروبی هستند و بنابراین بازیافت بیولوژیکی بیشتری را محدود می کنند. Alpeorujo همچنین برای تولید انرژی مورد استفاده قرار می گیرد، اما هنوز به پایدارترین روش استفاده نشده است. Alpeorujo دارای مقادیر بالایی از مواد لیگنوسلولزیک، باقیمانده روغن به شکل روغن و مواد معدنی است که به عنوان منبع کربن برای رشد باکتری ها مناسب است.
تخمیر به تولید سورفکتانت‌های زیستی کمک می‌کند که به دلیل پایداری و عملکرد عالی در شرایط محیطی شدید، جایگزینی برتر برای سورفکتانت‌های مصنوعی هستند. می توان از آنها در تهویه خاک و غذا و دارو استفاده کرد. آنها به عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست برای سورفکتانت های شیمیایی تولید شده، مزایای زیادی دارند.
این بدان معناست که با برداشتن یک بطری روغن زیتون، می‌توانید به محیط زیست در شکوفایی و حمایت از اکوسیستم کمک کنید. درست است که اینها گام هایی برای رسیدن به یک محیط سالم هستند، با این حال، مانند سلامت خود ما، هر ذره ای اهمیت دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.