بهترین روغن برای هضم غذا

بهترین روغن برای هضم غذا

بهترین روغن برای هضم غذا

بهترین روغن برای هضم غذا
مشکلات مربوط به هضم، مانند سوزش سر دل، گرفتگی معده، حالت تهوع و گاز بر بسیاری از افراد، به ویژه افرادی که سبک زندگی کم تحرک دارند، تاثیر می گذارد. قرص ها و شربت های گوارشی می توانند تسکین موقتی ایجاد کنند، اما به محض اینکه قانون تغذیه سالم را زیر پا بگذارید، مشکلات شما با انتقام برمی گردد.

بنابراین، قبل از اینکه آنتی اسیدها، داروهای گوارشی یا سایر فرمولاسیون ها را برای درمان مشکلات گوارشی تهیه کنید، بیایید دریابیم که برای جلوگیری از مشکلات گوارشی چه کاری باید انجام دهید. از همه چیز، عوامل مختلفی بر سلامت گوارش شما تأثیر می گذارد. در این میان، انتخاب روغن آشپزی شما نقش مهمی در تأثیرگذاری بر هضم شما دارد، چه خوب چه بد.

واقعیت چربی روغن: خوب و بد

هنگام انتخاب روغن پخت و پز، مهم است که نوع چربی آن را در نظر داشته باشید. مطالعات تحقیقاتی مصرف بیش از حد اسیدهای چرب غیراشباع امگا 6 (PUFA) را که در بیشتر روغن‌های گیاهی رایج یافت می‌شود، با خطر بیشتر کولیت اولسراتیو و بیماری‌های التهابی روده (IBD) مرتبط دانسته‌اند.
از سوی دیگر، روغن های هیدروژنه می توانند با کمک به فراوانی اسیدهای چرب مضر ترانس و ایجاد عدم تعادل در نسبت اسیدهای چرب امگا 6 به امگا 3 (همچنین به عنوان اسیدهای چرب ضروری یا EFA شناخته می شوند) مشکلات هضم ایجاد کنند. بدتر از آن، روغن های هیدروژنه مانند واناسپاتی ماهیت بسیار سرطان زا دارند.
گزینه بهتر روغن زیتون است زیرا نقطه دود بالایی دارد که در برابر آسیب های ناشی از گرما مقاومت می کند.
یک روغن پخت و پز ایده آل باید سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباع (MUFA) باشد که به آن چربی خوب نیز می گویند. MUFA پوسته نازکی روی غذای شما در طول سرخ کردن عمیق ایجاد می‌کند که از جذب روغن جلوگیری می‌کند و سطح کلسترول شما را پایین نگه می‌دارد. روغن زیتون تقریباً 75 درصد MUFA دارد که آن را بسیار سالم و سبک برای دستگاه گوارش شما می کند.
انتخاب روغن زیتون به جای روغن های کمتر سالم، مانند کره و مارگارین، ممکن است برای هضم و حتی بیشتر مفید باشد.

روغن زیتون: روغن آشپزی سازگار با هضم غذا

طبق گفته شورای بین‌المللی روغن زیتون، زمانی که غذا در روغن زیتون پخته شود، هضم آسان‌تر، سبک‌تر و بهتر جذب دستگاه گوارش می‌شود. روغن زیتون دارای خواص ملین ملایمی است که به جلوگیری از یبوست کمک می کند.
فواید روغن زیتون برای هضم غذا به اینجا ختم نمی شود. روغن زیتون به امولسیون چربی کمک می کند و از تشکیل سنگ کیسه صفرا جلوگیری می کند. رفلاکس معده را که یک مشکل گوارشی بسیار رایج در بین افراد، حتی جوانان است، مهار می کند.
بنابراین، دفعه بعد که تصمیم گرفتید از آن غذاهای خوشمزه لذت ببرید، مطمئن شوید که طعم آن را بدون نگرانی در مورد مسائل مربوط به سلامت دستگاه گوارش میل کنید. برای این کار، تغییراتی را در سبک آشپزی خود ایجاد کنید و روغن زیتون ماناد را برای پخت و پز خود انتخاب کنید. این می تواند راه طولانی برای محافظت و تسهیل دستگاه گوارش را سرعت ببخشد.
در انتها لازم به ذکر است که زمانی که شما از روغن زیتون مانیاد به عنوان روغن پخت و پز و سرخ کردن استفاده می کنید، مشاهده خواهید کرد که کمترین میزان جذب به غذا را دارد و تقریبا تمام روغن برایتان باقی می ماند و این باعث می شود بعد از مصرف غذای درست شده با روغن زیتون مانیاد هیچ گونه احساس سنگینی نداشته باشید.
برای خرید روغن زیتون مانیاد روی عکس زیر کلیک کرده و در صفحه باز شده این روغن را به سبد خرید خد اضافه کنید و ان را در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.
روغن زیتون
روغن زیتون

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.